• Altın Grafik

Öğrenciler İçin Etkili Para Biriktirme Yöntemleri

Öğrencilik yılları, hem zorlu eğitimler ile girilen mücadelenin hem de mevut sabit bütçe ile geçim derdine düşülmenin ilk adımlarını kapsamaktadır. Bu süreç boyunca, kişiler ailelerinden gelecek olan harçlıklar ya da alacakları burslar ile geçinmek zorundadırlar. Bir anlık yanlış harcamanın sonucunda belki günlerce belki de haftalarca sıkıntılı günlerin yaşanacağı bu zamanlarda, eğer geride bir miktar paranız olsun istiyorsanız ve sağlık problemlerinde ya da eğitim harcamalarınızda, faydanıza olacak işlemler için bir an bile düşünmeden karar vermek istiyorsanız, şimdiden küçük bir yatırım bütçesi ayırmanız gerekecektir. Bizler de öğrenciler için etkili para biriktirme yöntemlerinden birkaçını sizler için hazırladık. İşte o yöntemler.1-

İlk olarak kendinize vadesiz bir mevduat hesabı açtırmanız gerekmektedir ve bu hesap, var olan mevcut hesabınızdan ayrı olmalıdır. Açtırmış olduğunuz bu yeni hesaba, banka hesabınızda kalan küçük küsüratları atarak işe başlamalısınız. Yapılan para aktarım işlemlerinden kesintiler olacağından dolayı, QNB Finansbank tarafından sunulan En Para hesabından açtırabilirsiniz. Bu hesap için, herhangi bir havale ücreti alınmamaktadır.

2-

Günlük nakit harcamalarınızda kesintiler yapmak yerine, cebinizde kalan tutarlar ile birikime başlamalısınız. Çünkü, banka hesaplarında olduğu kadar, nakit harcamalarımız sonucunda da cebimizde ciddi bir küsürat birikimi olacaktır. Bu birikimleri de, evinizde bulunan bir kumbaraya ya da kavanoza biriktirebilirsiniz. Bu sayede, sadece bir ay içerisinde, okul için gerekecek yol masraflarınızı karşılamış olacaksınız.

3-

Eğer uzun vadede birikim yapmayı hedefliyorsanız, bireysel emeklilik sistemini düşünebilirsiniz. Bunun için şuan en uygun ve avantajllı sistem, Halk Bankası tarafından sunulmaktadır. Bu bankadan açtıracağınız bireysel emeklilik hesabı için, aylık ödemeniz gereken tutar 50 liradır. Ayrıca, bu elli lira için devlet te size aylık 12,5 lira destek sağlayacaktır.

4-

Öğrenciler için etkili para biriktirme yöntemlerinden sonuncusu ise, biraz teorik olacaktır. Eğer para biriktirilmek isteniyorsa, harcamalardan kalan kısımların biriktirilmesi değil, tasarruftan arta kalan paralar ile geçinilmesi gerekmektedir. Eğer bu kuralı hayatınızda uygulayabilirseniz, hayat kalitenizin kısa sürede maddi açıdan arttığını hemen hissedecek, birikimlerinizi daha hızlı gerçekleştireceksiniz.
Yükleniyor...
Grafiği Değiştir:
Yükleniyor...
Grafiği Değiştir:
Altın fiyatları bugün güncel olarak altingrafik.com adresinde.
Sitemizde, altın kurları, döviz kurlarını, forex çapraz kurları anlık takip edebilir ve grafikler üzerinde analizler yapabilirsiniz.Bugün Bugün 17:05
Tarsus 2023-08-16 10:12
İzmir 2023-08-15 11:45
Kütahya 2023-08-10 12:07
Gaziantep 2023-08-10 12:04
Muratpaşa 2023-08-10 12:04
Nizip 2023-08-08 10:26
Çorum 2023-07-31 15:34
Çanakkale 2023-07-28 15:28
Osmaniye 2023-07-27 14:42
Tokat 2023-07-25 16:51
Ordu 2023-07-21 15:01

Altın fiyatlarını en güncel bir şekilde siz yatırımcılara ulaştırmak için hazırlanan altingrafik.com'da günlük olarak en güncel altın fiyatlarını; kapalıçarşı, serbest piyasa, kuyumcu ve bankaların altın fiyatlarını takip edebilirsiniz. Altingrafik.com aracılığıyla; avrupada yaşayanlar için ülkemiz ziynet altınlarını Euro kuru cinsinden takip edebilirsiniz.
Altın piyasası en güncel verileri sitemizde yer almaktadır. Ülkemizde kullanılan altın çeşitlerinden; gram altın, çeyrek altın, yarım ve tam altın ayrıca bunların yanı sıra ziynet cumhuriyet altını ve Osmanlı altınları olarak bilinen Hamit altın ve Reşat altın fiyatlarını altingrafik.com'da takip edebilirsiniz. Ziynet altınlara ek olarak genellikle bilezik yapımında kullanılan; 22, 18 ve 14 ayar altının gram fiyatlarını da günlük olarak takip edebilirsiniz.

Altingrafik.com'da güncel altın fiyatlarının yanı sıra döviz takibini de anlık olarak yapabilirsiniz. Ülkemizde en yaygın olarak takip edilen; dolar, euro, sterlin, riyal, frank ve diğer bütün önemli kurları anlık olarak döviz sayfamızda takip edebilirsiniz.

Altın ve döviz dışında sitemizde; güncel olarak altın piyasasını yakından ilgilendiren haberleri takip edebilir ve uzman analizlerini okuyabilirsiniz.
Altingrafik.com aracılığıyla, piyasa verilerini en hızlı, güncel, günlük ve anlık olarak takip edebilirsiniz. Ülkemizde yatırımı yapılan ziynet eşyası altınların en güncel fiyatlarını, döviz kurlarını, uluslararası piyasada altına yön veren serbest piyasa ons altın fiyatını; tamamını grafiklerle beraber takip edebilirsiniz.
Altın Fiyatları | Gram Altın Grafiği | Döviz Kurları