• Altın Grafik
  İstanbul Altın Rafinerisi

altın

İstanbul Altın Rafinerisi

İstanbul Altın Rafinerisi 1996 yılında Türkiye'nin bazı bankaları tarafından, bölgenin Asya ile Avrupa kıtaları arasında altın merkezi olması amacı ile kurulmuştur. Ortakları arasında İstanbul Altın Borsası, Hazine Müsteşarlığı, Vakıf Yatırım ve Şeker Bank bulunmaktadır.

İAR Yastıkaltı Altınları Projesi

Türkiye’de yastık altındaki tonlarca altının ekonomiye kazandırılması konusunda da ilk iş birliklerine imza atan İstanbul Altın Rafinerisi, Merkez Bankası ve yurt içi bankalar ile birlikte geliştirdiği projeler ile çok uzun yıllardır ekonominin dışında bulunan bu altınların ekonomiye kazandırılmasının da öncülüğünü üstleniyor.

Anlaşmalı olduğumuz bankalar ile birlikte yürütmüş olduğumuz Altın Toplama Hizmeti müşterilerin mevcut altınlarının içerdiği has altın değerinin hesaplanarak banka hesaplarına yatırabilmeleri imkanını sunmaktadır.

İAR Ptt Altını

İstanbul Altın Rafinerisi tarafından üretilen ve dünyanın her yerinde geçerliliği olan, 0.5 gr, 1 gr, 1.5 gr, 2.5 gr, 5 gr ve 10 gr 24 ayar Gramaltınlar, Türkiye genelinde PTT Merkezlerinden ve PTT ATM’lerinden temin edilebilmektedir.

İAR Atm Altını

İstanbul Altın Rafinerisi'nin özel olarak üretmiş olduğu ATM altınlarının satışı, anlaşmalı bankaların altın kiokslarında yapılmaktadır. Satışı kur fiyatına göre belirlenen altınlar, istenildiği zaman ATM'lerden satın alınabilmekte ve anlaşmalı bankanın tüm ATM'lerinde satışı yapılan 1 gramlık altınlar bankalarda ve kuyumcularda bozdurulabilmektedir.

İstanbul Altın Rafinerisi hakkında daha detaylı bilgi için iar.gov.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.
Gram altın ve diğer altın çeşitlerini öğrenmek için altingrafik.com anasayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
Yükleniyor...
Grafiği Değiştir:
Gram Fiyatı - Altın
Yükleniyor...
Grafiği Değiştir: