• Altın Grafik
  Bitcoin analizi 2017 güncel bilgiler

altın

Bitcoin analizi

Bitcoin, deney amaçlı olarak başlanan, herhangi bir merkez bankası, kuruluşla ilişkisi olmayan bir para birimidir. Bitcoin sayesinde herhangi bir kişiye kolaylıkla ödeme yapılabilir, transfer işlemleri gerçekleştirilebilir. Sembolü “฿” şeklindedir ve kısaltması BTC’dir. Bu teknolojiyle adeta nokta atışı bir ağ üzerinde çalışıldığından bir merkez tarafından yönetilmesine gerek yoktur.

Bitcoin ve Türk Lirası

Teknoloji, ağlar üzerinden, merkeze ihtiyaç duymadan ilerler. Para transferleri kolektif bir şekilde gerçekleşir. Bitcoin aynı zamanda bu para birimini ortaya çıkaran yazılımın da adıdır. Günlük hayatta kullanılan Euro, Dolar gibi bir para birimi özelliği gösterir. Bitcoin avantajları saymakla bitmiyor. Çevrimiçi ortamlarda bu paraları harcayabilirsiniz. Para otoritelerinin ve herhangi bir kuruluşun Bitcoin üzerinde hakimiyet kuramaması, Bitcoin’i diğer para birimlerinden farklı kılan en önemli özelliktir. Yani bu teknoloji, hükümetlerden bağımsız bir şekilde işler. Bitcoin hesapları şifrelidir. Yani her birey için ayrı ayrı yapılır. Hesap açım sırasında da isim ve mail adresinizi girmek yetiyor. Sizden herhangi bir ücret talep edilmiyor.Türk lirasıyla kıyaslayacak olursak 1 Bitcoin 1816 Türk Lirası’na eşittir diyebiliriz.
Bitcoin fiyatını -> Bitcoin <- buradan takip edebilirsiniz.


Bitcoin ve Dolar

Bitcoin sistemi, 2009 yılında Satoshi Nakamoto rumuzlu bir kişi tarafından yayınlandı. Bir protokol üzerinde yayınlanan Bitcoin merkez tarafından yönetilmeyen, oldukça düşük bir hesap ücreti talep eden bir para birimi olarak karşımıza çıktı. Amerikan Doları ile kıyas yapacak olursak da 1 Bitcoin, 606 Amerikan Doları olarak hesaplanır.

Bitcoin ve Euro

Bitcoin fiyatını euro olarak -> Bitcoin € <- buradan takip edebilirsiniz.


Bitcoin Grafiği

Bitcoin fiyatını ve uzun dönemli grafiklerini -> Bitcoin <- buradan takip edebilirsiniz.
Yükleniyor...
Grafiği Değiştir:
Gram Fiyatı - Altın
Yükleniyor...
Grafiği Değiştir: