• Altın Grafik

altın

Bitcoin analizi

Bitcoin, deney amaçlı olarak başlanan, herhangi bir merkez bankası, kuruluşla ilişkisi olmayan bir para birimidir. Bitcoin sayesinde herhangi bir kişiye kolaylıkla ödeme yapılabilir, transfer işlemleri gerçekleştirilebilir. Sembolü “฿” şeklindedir ve kısaltması BTC’dir. Bu teknolojiyle adeta nokta atışı bir ağ üzerinde çalışıldığından bir merkez tarafından yönetilmesine gerek yoktur.

Bitcoin ve Türk Lirası

Teknoloji, ağlar üzerinden, merkeze ihtiyaç duymadan ilerler. Para transferleri kolektif bir şekilde gerçekleşir. Bitcoin aynı zamanda bu para birimini ortaya çıkaran yazılımın da adıdır. Günlük hayatta kullanılan Euro, Dolar gibi bir para birimi özelliği gösterir. Bitcoin avantajları saymakla bitmiyor. Çevrimiçi ortamlarda bu paraları harcayabilirsiniz. Para otoritelerinin ve herhangi bir kuruluşun Bitcoin üzerinde hakimiyet kuramaması, Bitcoin’i diğer para birimlerinden farklı kılan en önemli özelliktir. Yani bu teknoloji, hükümetlerden bağımsız bir şekilde işler. Bitcoin hesapları şifrelidir. Yani her birey için ayrı ayrı yapılır. Hesap açım sırasında da isim ve mail adresinizi girmek yetiyor. Sizden herhangi bir ücret talep edilmiyor.Türk lirasıyla kıyaslayacak olursak 1 Bitcoin 1816 Türk Lirası’na eşittir diyebiliriz.
Bitcoin fiyatını -> Bitcoin <- buradan takip edebilirsiniz.


Bitcoin ve Dolar

Bitcoin sistemi, 2009 yılında Satoshi Nakamoto rumuzlu bir kişi tarafından yayınlandı. Bir protokol üzerinde yayınlanan Bitcoin merkez tarafından yönetilmeyen, oldukça düşük bir hesap ücreti talep eden bir para birimi olarak karşımıza çıktı. Amerikan Doları ile kıyas yapacak olursak da 1 Bitcoin, 606 Amerikan Doları olarak hesaplanır.

Bitcoin ve Euro

Bitcoin fiyatını euro olarak -> Bitcoin € <- buradan takip edebilirsiniz.


Bitcoin Grafiği

Bitcoin fiyatını ve uzun dönemli grafiklerini -> Bitcoin <- buradan takip edebilirsiniz.
Yükleniyor...
Grafiği Değiştir:
Yükleniyor...
Grafiği Değiştir:
Altın fiyatları bugün güncel olarak altingrafik.com adresinde.
Sitemizde, altın kurları, döviz kurlarını, forex çapraz kurları anlık takip edebilir ve grafikler üzerinde analizler yapabilirsiniz.Bugün Bugün 04:35
Tarsus 2023-08-16 10:12
İzmir 2023-08-15 11:45
Kütahya 2023-08-10 12:07
Gaziantep 2023-08-10 12:04
Muratpaşa 2023-08-10 12:04
Nizip 2023-08-08 10:26
Çorum 2023-07-31 15:34
Çanakkale 2023-07-28 15:28
Osmaniye 2023-07-27 14:42
Tokat 2023-07-25 16:51
Ordu 2023-07-21 15:01

Altın fiyatlarını en güncel bir şekilde siz yatırımcılara ulaştırmak için hazırlanan altingrafik.com'da günlük olarak en güncel altın fiyatlarını; kapalıçarşı, serbest piyasa, kuyumcu ve bankaların altın fiyatlarını takip edebilirsiniz. Altingrafik.com aracılığıyla; avrupada yaşayanlar için ülkemiz ziynet altınlarını Euro kuru cinsinden takip edebilirsiniz.
Altın piyasası en güncel verileri sitemizde yer almaktadır. Ülkemizde kullanılan altın çeşitlerinden; gram altın, çeyrek altın, yarım ve tam altın ayrıca bunların yanı sıra ziynet cumhuriyet altını ve Osmanlı altınları olarak bilinen Hamit altın ve Reşat altın fiyatlarını altingrafik.com'da takip edebilirsiniz. Ziynet altınlara ek olarak genellikle bilezik yapımında kullanılan; 22, 18 ve 14 ayar altının gram fiyatlarını da günlük olarak takip edebilirsiniz.

Altingrafik.com'da güncel altın fiyatlarının yanı sıra döviz takibini de anlık olarak yapabilirsiniz. Ülkemizde en yaygın olarak takip edilen; dolar, euro, sterlin, riyal, frank ve diğer bütün önemli kurları anlık olarak döviz sayfamızda takip edebilirsiniz.

Altın ve döviz dışında sitemizde; güncel olarak altın piyasasını yakından ilgilendiren haberleri takip edebilir ve uzman analizlerini okuyabilirsiniz.
Altingrafik.com aracılığıyla, piyasa verilerini en hızlı, güncel, günlük ve anlık olarak takip edebilirsiniz. Ülkemizde yatırımı yapılan ziynet eşyası altınların en güncel fiyatlarını, döviz kurlarını, uluslararası piyasada altına yön veren serbest piyasa ons altın fiyatını; tamamını grafiklerle beraber takip edebilirsiniz.
Altın Fiyatları | Gram Altın Grafiği | Döviz Kurları